up

Par mums

Lai veicinātu aktīvas atpūtas – dzīvesveida popularizēšanu, jauniešu iesaistīšanu, izglītošanu un apmācību vindsērfingā un vindsērfinga popularizāciju, 2011. gada jūlijā tika dibināta biedrība „Ūdenssporta klubs Kambīze”. Biedrības mērķi ir:

 • Vindsērfinga popularizēšana, attīstība un jauniešu iesaistīšana – izglītošana/apmācība vindsērfingā
 • Ūdenssporta attīstība
 • Jauniešu apmācība dažādos ūdensporta veidos
 • Aktivās atpūtas, dzīvesveida un atbilstošas vides attītība
 • Vietēja mēroga, Latvijas un starptautisku sacensību organizēšana

Mūsu treneri

RAITIS ŠKUTĀNS

Raitis

Kad un kā sāki burāt? – Tā bija nu jau tālā 2000. gada vasara. Man palaimējās, ka bija daži paziņas, kas nodarbojās ar vindsērfingu. Pamēģināju un iepatikās, sapratu, tas ir mans sporta veids. Tiesa, manas pirmās 2 burāšanas reizes bija diezgan nemierīgā jūra (tagad zinu, ka tas nebija pareizi). Trešajā reizē Rīgas HES akvatorija – cita braukšana, nav viļņu, kas tevi gāž zemē. Labi, ka ir cilvēki, kas pienāk un iedod padomu. Izrādās, ja visu dara pareizi, sanāk nesalīdzināmi vienkāršāk un arī izdodas

Sasniegumi – 2013. gadā 3. vieta kopvērtējumā Latvijas vindsērfinga asociācijas Tautas klasē slalomā.
2021. gadā 1. vieta Latvijas Vindsērfinga asociācijas Tautas klasē slalomā, 2. vieta Latvijas Čempionātā Slalomā Master vecuma grupā (7. vieta kopvērtējumā), 3. vieta Latvijas Čempionātā Formula Foil klasē Master vecuma grupā (8. vieta kopvērtējumā).

Lasīt vairāk

Vindsērfings ir sports, kur tu vienmēr vari sacensties pats ar sevi, izvirzīt jaunus mērķus un nemitīgi pilnveidoties vai arī vienkārši gūt baudu vizinoties.

Lai arī ir pagājuši daudz gadu kopš burāju, bet spilgtā atmiņā palikuši 3 nozīmīgi gadījumi no manām vindsērfinga mācību gaitām – mazi, bet personīgi sasniegumi, kas šobrīd sniedz to milzīgo baudu no vindsērfinga:

 • Reāli pirmā reize (pirms tam vienreiz mēģināju uzkāpt uz dēļa, bet sanāca tikai mazliet papeldēt) – Baltijas jūra starp Pāvilostu un Jūrkalni, lieli viļņi un izmisīgi centieni pacelt buru un noturēties uz dēļa. Noteikti citiem neieteiktu šādus mācību apstākļus, bet… "tā rūdījās tērauds". Draugi vairākas stundas krastā veica derības, pēc cik ilga laika es to visu metīšu pie malas un nekad vairs nekāpšu uz dēļa, bet nekā
 • Pirmā reize kad dēli dabūju uz glisi. Neaprakstāmas sajūtas, kad pēc ilgstoša mācību procesa tu beidzot burtiski lido virs ūdens. Tajā brīdī sapratu, kāpēc bija jāpamocās celt to buru no ūdens, krist un atkal celties.
 • Sērfseminārs. Pie 15 m/s braucam uz Akmensragu. Nekad mūžā nebija burāts pie tik stipra vēja un uzreiz jūrā. Tā arī bija pirmā reize uz mazā dēļa (104 litri) ar 4.2 m2 buru, kas toreiz vairāk izskatījās pēc kabatas lakatiņa nevis buras. Lielāku adrenalīna devu grūti iedomāties. Tas bija supper, neaizmirstami! Kopš tās reizes iemīlēju jūru un agrāk mīļās lielās buras vairs negribējās lietot.

Mīļākais inventārs – LoftSails Racingblade 7,7 un 6,3 buras ar jaunajiem Unifiber Elite sērijas bomjiem komplektā ar Patric 115 slaloma dēli un Select Rhino Pro spuru.

Iecienītākās burāšanas vietas – Pāvilosta, Rīga HES akvatorija, Sarkanā jūra (Dahāba).

Citas aktivitātes – Sports vienmēr ir bijis nozīmīga manas dzīves sastāvdaļa. Skolas laikā vesermešana un Latvijas izlase, Universitātes laiks un daži nākošie gadi – dažādi čempionāti un sasniegumi basketbolā, volejbolā un hokejā. Pirms nopietnas aizraušanās ar vindsērfingu ļoti patika arī snovbords – Alpi un "pūderis". Pēdējos gados gan visam laika neatliek un nu   pavisam reti snovbords, reizi nedēļā hokejs vai volejbols, kā arī, protams, vindsērfings, vindsērfings un vēlreiz vindsērfings.

Ko tu vari pastāstīt par Māri? – Māris ir viens no Latvijas labākajiem viļņu un freestyle braucējiem, cilvēks, kam vindsērfings vindsērfings un viss ap to ir liela viņa dzīves daļa, nekad neatteiks padomu, super mūziķis un vienkārši foršs "vecis"! Ja gribi iemācīties kādu sarežģītāku manevru, labāku par Māri neatrast.

Paslēpt saturu


MĀRIS MINKEVICS

Maris

Kad un kā sāki burāt? – Burāt sāku 2002. gadā pēc filmas "Point Brake" noskatīšanās. Zināju, ka Latvijā nav pieejami okeāna viļņi, tādēļ izvēlējos alternatīvu sērfingam – vindsērfingu.

Sasniegumi – Laikam jau lielākais sasniegums ir tas, ka es vispār nodarbojos ar burāšanu. Man vienmēr ir paticis ūdens, bet vienmēr no tā esmu arī baidījies. Pirms 13 gadiem (2002. gadā) man pat sapņos nerādījās, ka perfekta diena skaitīsies vētra ar vēju līdz 25m/s un 5m augstiem viļņiem. Tagad tā ir realitāte.

Sportiskie sasniegumi:

 • 2008. gadā 3. vieta Latvijas Kausā viļņu burāšanā
 • 2010. gadā 3. vieta Latvijas Kausā viļņu burāšanā

Lasīt vairāk

 • 2010. gadā EMV Vabastiilis B-līga 1. vieta frīstailā
 • 2011. gadā 2. vieta Latvijas Kausā viļņu burāšanā
 • 2011. gadā 2. vieta ROADEX Latvijas Čempionātā viļņu burāšanā
 • 2011. gadā 2. vieta SURF PRO Wave CUP
 • 2014. gadā 3. vieta Latvijas Kausā viļņu burāšanā

Mīļākais inventārs – 80-90 l viļņu dēlis + Hot Sails Maui buras līdz 5m2.

Iecienītākās burāšanas vietas – Latvijā tā viennozīmīgi ir Pāvilosta. Man ļoti patīk arī Ragaciems, kur mērenāka “pūtiena” dienās var “frīstailot”, bet, kad iepūš tā kārtīgi, izveidojas lieliski viļņi. Ristna Igaunijā, Hījumā salā ir perfekta vieta viļņu burāšanai. Ziemā mēdzu doties uz Tenerifi. Cabezo līcis ir brīnišķīga vieta.

Sertifikāti, sporta izglītība – "C" kategorijas sporta treneris Burāšanā. ISAF treneru tehniskie kursi 2014.

Citas aktivitātes – Man ļoti patīk MTB frīstails. Pēdējā laikā tīri labi braucu arī ar snovbordu. Kopā ar draugiem mēdzu uzspēlēt tenisu.

Ko tu vari pastāstīt par Raiti? – Raitis man asociējas ar lokomotīvi – ja ir uzsācis gaitu, apturēt viņu ir tikpat kā neiespējami. Tērpies uzvalkā, vienmēr ar smaidu sejā un ar reaktora cienīgu enerģiju, jā, tāds ir Raitis! Cilvēks, kurš izvirza citiem šķietami nesasniedzamus mērķus un vairumā gadījumu tos arī sasniedz. Arī Kambīzes projekts ir Raita lolojums. Labs draugs, burātājs un instruktors. Ja reiz topošais vindsērferis ir nokļuvis viņa apgādībā, tad rezultāts neizpaliks.

Paslēpt saturu


JURIS DREIMANIS

Juris

Kad un kā sāki burāt? – Savu studiju laikā 1970-to gadu vidū dažas sezonas paburāju uz kreiserjahtas, no kuras arī dabūju redzēt uz ūdens vindsērfinga pionierus. Pēdas – vilnī, bet masts ar buru – rokās, vienatnē ar jūru un vēju... Aizraujoši, bet pašam pamēģināt izdevās tikai, kad izauga bērni. 2002. gadā iesāku ar vecu vindsērfinga komplektu patstāvīgi apgūt braukšanu pa Lielupi, un nākamā sezonā – arī jūrā.

Neiesaku šo garo pašmācības ceļu ar neskaitāmiem kritieniem un peldēm. Ātrāk un pareizāk var iemācīties no lietpratēja vai instruktora.

2004. g. iestājos Latvijas vindsērfinga asociācijā, un tad uz palietota Mistral One Design olimpiskā komplekta sāku piedalīties "raceboard" klases regatēs.

Lasīt vairāk

Reisbordistu kodolā ir vēl arvien daži no tiem, kas tālajos 70-80s aizrautīgi iesāka burāt uz vindglaideriem un paštaisītiem atdarinājumiem, un izveidoja pirmo vindsērfingistu organizāciju, kuras 1988. g. manifestā bija: "Sērfings ir ceļš uz neatkarību domās un dabā". Forša kompānija ar tradīcijām, gaisotni un regulāru pasākumu kalendāru.

Sasniegumi – Pieturos pie viedokļa, ka vindsērfings ir izteikti individuāla rakstura sports, kurā, pirmkārt, jāuzvar pašam sevi un jāiemācās izmantot neuzvaramās stihijas dažādos laika apstākļos. Atmiņā man paliek svarīga uzvara pār garo jūras distanci (ne sāncenšiem) savā pirmajā pasaules čempionātā reisbordā Liepājā 2010. g., kur cītīgi vienmēr finišēju, lai arī dažkārt pēc kontrollaika. Kopš tās reizes es cenšos regulāri piedalīties Baltijas, Eiropas un pasaules meistarsacīkstēs. Aizrauj regates process un gars, raibā un spēcīgā kompānijā, jauna pieredze dažādās akvatorijās un skaisti ceļojumi. Savā veterāna vecumā arvien mazāk raizējos par ieņemtām vietām, – pjedestālā tieku reti, bet parasti ir gandarījums par godam izturēto konkurenci.

Mīļākais inventārs – Braucu galvenokārt ar Raceboard (RB) klases inventāru: Starboard Phantom 377 garais kursa sacīkšu dēlis, Lofsails u.c. 9,5 un 8,5 m2 speciālās RB buras. RB sacensību vēju diapazons ir 3-16 m/s, bet ir gadījies "izdzīvot" arī pie 16-18 m/s, kā arī "izpumpēt" līdz finišam (vai krastam) bezvējam iestājoties. Kursu un vēju plašais diapazons neapšaubāmi ir RB klases priekšrocības. Mani mīļākie apstākļi ir enerģisks vējš 6-10 m/s un jūra. Reizēm patīk uzkāpt arī uz freeride dēļa.

Citas aktivitātes – Aizrauj kalnu slēpošana LV un Alpos, praktizēju kā sertificēts instruktors. Patīk arī sociālās dejas.

Kambīze – Kambīzes pamatlicējus Raiti un Māri pazīstu daudzus gadus. Patīk viņu uzņēmība, enerģija un sportiskais dzīvesveids. 2017. gadā izveidojām Kambīzes vindsērfinga bāzi Ikšķilē, par kuras attīstību es uzņēmos praktisku atbildību, gan kā namdaris, gan kā galvenais treneris.

Paslēpt saturu